Чому суху траву не варто палити та як це впливає на природу.

Дата: 06.03.2023 10:43

Чому суху траву не варто палити та як це впливає на природу?

Щороку навесні й восени селяни із дбайливою ретельністю спалюють суху траву.

У ДСНС попереджають, що через спалювання трави може спалахнути небезпечна пожежа. У вогні можуть загинути дрібні тварини.

Екологи стверджують, що це забруднює атмосферу і псує родючий шар ґрунту. Варто знати, що при спалюванні сухої рослинності, особливо торішньої та її залишків, гинуть практично всі тварини, що живуть у сухій траві або на поверхні ґрунту (плазуни, земноводні, комахи та їхні личинки тощо), знищується насіння, пошкоджуються кора та гілки рослин, які ростуть поруч з місцем спалювання, знижується родючість ґрунту.

Спалювання сухої рослинності також призводить до некерованих надзвичайних ситуацій, виникає небезпека лісових пожеж, що можуть призвести до займання будинків, господарств та іншого майна.

У воєнний час спалювання сухої рослинності буде розцінюватися як диверсійна робота, за яку передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність.

Нагадаємо :

Кодекс України про адміністративні правопорушення

Стаття 77-1. Самовільне випалювання рослинності або її залишків

Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища,  передбачають накладання штрафу на:

- громадян від ста вісімдесяти (3060 грн.) до трьохсот шістдесяти (6120 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

- посадових осіб - від дев’ятисот (15300 грн.) до однієї тисячі двохсот шістдесяти (21420 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.