Луковець-Вишнівський старостинський округ

Луковець-Вишнівський старостинський округ з центром в с. Луковець-Вишнівський, що складається з сіл Луковець-Вишнівський, Луковець-Журівський

Староста Луковець-Вишнівського старостинського округу Жовнір Іван Євгенович

Село Луковець-Вишнівський розташоване за 11 км від центру Букачівської селищної територіальної громади смт.Букачівці та  за 4 км від залізничної станції Журавно. У селі Луковець-Вишнівський є велике озеро - Княже.

Існує легенда про виникнення села. Жив колись у районі Рогатина князь (пан). Він хотів захопити багато земель. Заїхав у наше село, де жили поляки. їх колись називали «мазурами». По цілому селі простягалися луки і зрідка були побудовані хати. Тоді цей князь вирішив оселитись у селі і назвав його Луковець. Місцеві жителі вздовж доріг насаджували багато вишень, звідси і пішла друга частина назви села Вишнівський. А другу частину села, назвали Журівський - від назви с. Журів частиною якого (парцеляцією) колись до 1932 р. був Луковець-Журівський. Цікавинкою цих сіл є те, що їх центральні вулиці, є одночасно межею Букачівської СТГ, Івано-Франківського р-ну, Івано-Франківської обл. та Журавненської СТГ,Стрийського р-ну,Львівської обл.