Виплати матеріального забезпечення за листками непрацездатності.

Дата: 16.04.2021 10:28

У зв’язку із чисельними публікаціями в ЗМІ щодо змін у законодавстві з З0 червня 2021 року, відповідно до яких в Україні начебто будуть оплачуватись лише лікарняні, видані на час проходження реабілітаційного лікування, повідомляємо.
Законом України "Про реабілітацію у сфері охорони здоров'я", норми якого набувають чинності 30.06.2021, серед іншого, було внесено зміни до статті 22 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування". Так, у новій редакції закону було передбачено надання допомоги по тимчасовій непрацездатності на період реабілітаційного лікування, у той час як звичайні захворювання та травми - виключені з підстав для надання допомоги за лікарняними.
Від початку у наших коментарях на запити засобів масової інформації, застрахованих осіб, лікарів і роботодавців ми звертали увагу - внесені зміни мали на меті розширення страхових випадків періодом реабілітаційного лікування.
Так Верховна Рада України 13.04.2021 внесла зміни до Закону України « Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» , якими повернула до переліку підстав для надання допомоги по тимчасовій непрацездатності від Фонду соціального страхування України випадки хвороб і травм.
Фонд соціального страхування України продовжить забезпечувати страховий захист на випадок хвороби, травми, самоізоляції від СОVID-19, на час проходження реабілітаційного лікування тощо - як до, так і після 30 червня.