Власники житла, які розміщують ВПО, отримають компенсацію від держави

Дата: 08.04.2022 14:12

Власники житла, які безкоштовно допомагають сім’ям переселенців із проживанням, можуть отримати від держави компенсацію витрат на ЖКП за кожну прийняту особу.

Щоб запропонувати своє житло для проживання внутрішньо переміщеним особам (ВПО) і отримати компенсацію, необхідно:

1. Подати заяву до органу місцевого самоврядування (ОМС) за місцем проживання або через сайт соціальної ініціативи “Прихисток” про готовність прийняти у себе переселенців;
  2. При поселенні ВПО подати відповідну заяву до ОМС;
  3. До п’ятого числа кожного місяця інформувати ОМС про кількість днів та переселенців, які проживали.

Власнику житла може бути відмовлено в отриманні компенсації, якщо  він має заборгованість за житлово-комунальні послуги.

Підтвердити відсутність заборгованості за ЖКП можна через органи місцевого самоврядування або безпосередньо у постачальників комунальних послуг.

У відділеннях ТВІЙ ГАЗЗБУТ довідка про відсутність боргу за спожитий газ надається у день звернення.

Розмір компенсації розраховується з урахуванням кількості днів, протягом яких приміщення надавалося для розміщення ВПО. І за кожен день держава виплачує 14,77 гривні.

Нагадаємо, що порядок виплати компенсації регулюється Постановою Кабінету Міністрів України від 19 березня 2022 р. № 333.