Підвищення пенсій з березня 2022 року

Дата: 21.02.2022 21:05

16 лютого 2022 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 118 “Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівнясоціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році”.

Прстановою визначено коефіцієнт збільшення показника середньоїзаробітної плати (доходу) в Україні для індексації пенсій з 1 березня2022 року – 1,14.Мінімальний розмір підвищення в результатііндексації “трудових” пенсій, “військових” пенсій(військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей), пенсійпо інвалідності учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – 100 гривень.

До “трудових” пенсій, призначених за зверненнями до 31 грудня2021 року включно, які не підвищуються з 1 березня 2022 року, встановлюється щомісячна доплата в розмірі 135 гривень.

Крім того, на коефіцієнт 1,14 підвищуються розміри:

• пенсій, призначених до 31 грудня 2021 року включновійськовослужбовцям (крім військовослужбовців строковоїслужби) та членам їх сімей;

• мінімальних розмірів пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильськоїкатастрофи;

• щомісячних компенсаційних виплат, передбачених для осіб, якідосягли віку від 75 до 80 років та віку 80+.

Окрім того, постанова передбачає встановлення додаткових гарантійщодо розмірів мінімальних пенсійних виплат. Так, передбаченовстановлення щомісячних доплат до пенсій:

• особам, які отримують “трудову” пенсію та мають повнийстраховий стаж (35 років – чоловіки, 30 років – жінки) або єособами з інвалідністю І групи, в яких щомісячний розмірпенсійних виплат не досягає 2300 гривень, в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру;

• особам, які не працюють та в яких щомісячний розмір пенсійнихвиплат (незалежно від їх виду) не досягає 2100 гривень, у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

Зазначені перерахунки пенсій буде проведено за матеріаламипенсійних справ без додаткових звернень пенсіонерів.

Виплачуватись перераховані пенсії будуть з березня у встановленіпенсіонерам дати виплати.