Букачівська селищна рада

Івано-Франківська область

Пенсійний фонд інформує

Дата: 10.01.2022 10:17
Кількість переглядів: 127

 

Про пенсійне забезпечення жінок, які
народилися у період з 1 січня 1962 року по
31 грудня 1962 року
    Постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2021 року № 963 “Про
додатковий соціальний захист окремих категорій осіб у 2022 році та в подальшому” (далі
– Постанова № 963) передбачено, зокрема, встановлення при призначенні пенсій за віком
жінкам, які народилися у 1962 році, щомісячного підвищення в розмірі 9 відсотків пенсії,
обчисленої відповідно до статті 27 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV
“Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон № 1058).
  Підвищення до пенсій встановлюється при дотриманні таких умов:
? дата народження жінки – з 1 січня 1962 року по 31 грудня 1962 року,
? пенсія за віком призначається відповідно до статті 26 Закону № 1058 вперше
(раніше жінка не отримувала будь-яку пенсію).
  Жінки, які раніше отримували пенсію по інвалідності, за вислугу років чи у зв’язку з
втратою годувальника, при переведенні на пенсію за віком права на встановлення
підвищення не мають.

  Розмір підвищення визначається індивідуально та залежить від розміру пенсії жінки,
обчисленої з урахуванням набутого нею страхового стажу та заробітної плати, з якої
сплачено страхові внески (формула наведена у статті 27 Закону № 1058).
  Зазначене підвищення встановлюється в межах максимального розміру пенсії,
визначеного Законом № 1058 – 10 прожиткових мінімумів, визначених для осіб, які
втратили працездатність.
  Враховуючи, що віку 60 років жінки, які народилися у 1962 році, досягають у 2022 році,
підвищення до пенсій жінкам в розмірі 9 відсотків встановлюється починаючи з 2022
року.
Довідково: Жінкам, які народилися у період по 31 грудня 1961 року, при призначенні пенсій
за віком, в т. ч. за зверненнями у 2022 році, встановлюється підвищення до пенсії на
умовах та у розмірі, визначеному частиною третьою статті 29 Закону № 1058 – 2,5
відсотка за кожні шість місяців більш пізнього виходу на пенсію, починаючи з 55 років до
досягнення ними 60-річного віку.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь