Заробітна плата штатних працівників у серпні 2021 року

Дата: 07.10.2021 10:13

Головне управління статистики інформує.
Середній розмір номінальної заробітної плати штатних працівників підприємств, установ, організацій області та їхніх відокремлених підрозділів із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб у серпні 2021 р. становив 11778 грн, що майже у 2 рази перевищує законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати (6000 грн). За розміром середньої номінальної заробітної плати штатних працівників у серпні 2021р. область посіла 18 місце серед регіонів України.
Найвищий рівень заробітної плати в області у серпні 2021р. спостерігався у виробництві гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції, виробництві хімічних речовин і хімічної продукції, сфері державного управління й оборони; обов`язкового соціального страхування, добувній промисловості і розробленні кар’єрів, сфері транспорту, де заробітки працівників перевищили середній показник по області у 1,5–1,8 раза. Найнижчі нарахування заробітної плати зафіксовано у сфері операцій з нерухомим майном та будівництві (не
перевищували 69,2% середнього показника по області).

Заробітна плата штатних працівників у серпні 2021р. порівняно з липнем 2021р. зменшилась на 6,7%, а відносно серпня 2020р. збільшилась на 18,2%.
Індекс реальної заробітної плати у серпні 2021р. порівняно з липнем 2021р. становив 93,7%, відносно серпня 2020р. – 107,6%.