Букачівська територіальна громада на Х ювілейному фестивалі "Пісні Опілля"

Дата: 29.06.2021 14:54

27 червня талановиті артисти і господині Букачівської територіальної громади взяли участь в Х фестивалі народної творчості «Пісні Опілля», який відбувся в м. Рогатин. Нашу громаду представляли завідувачі будинків культури сіл Вишнів, Козарі, Колоколин, Чагрів, директор Народного дому смт. Букачівці з частиною учасників аматорського колективу «Берегиня», чудові господині та співачки з різних сіл громади, староста Чагрівського старостинського округу, начальник відділу освіти Букачівської селищної ради, Бойчук Оксана Василівна і, звичайно, голова Букачівської селищної ради, Вітер-Любевич Олександра Іванівна.

Відповідно до тематики дійства, наша громада також представила стилізоване опільське обійстя: хатина, вбрана традиційною опільською вишивкою (рушниками, обрусами, іконами), плетений із лози пліт, прикрашений квітковими композиціями з використанням старовинного автентичного посуду та багатий і щедрий стіл з традиційними букачівськими смаколиками, котрі приготували наші вмілі господині. Ну і, звичайно, пісні, котрими багатий наш куточок Опілля. Наші чудові аматори, своїм мелодійним співом, привертали до себе увагу відвідувачів фестивалю, котрі підходили послухати і подивитися на композицію нашої громади.

Також Букачівське обійстя відвідала спеціальна комісія фестивалю, очолювана головою Рогатинської міської територіальної громади, Сергієм Насаликом, котра оцінила нашу гостинність і поспілкувалася з головою громади. Серед членів комісії були депутат Івано-Франківської обласної ради, Ігор Тринів, виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Всеукраїнської організації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України», Юрій Стефанчук, голова Галицької міської ради, Кантор Олег Михайлович та інші.

Якщо говорити про фестиваль загалом, то учасники просто зачарували своїми різнобарвними народними строями, прекрасним співом, відтвореними обрядами (весілля, обжинки та ін.). Цьогоріч у фестивалі взяло участь 44 колективи з різних куточків Івано-Франківської області та України, і навіть з-за кордону. «Пісні Опілля» подарували цілий букет нових вражень, море позитивних емоцій та відчуття неймовірної гордості, що ми належимо до такого багатого, культурного і самобутнього народу!

«Пісні Опілля» - до нових зустрічей!!