Цінова ситуація на споживчому ринку у травні 2021 року

Дата: 15.06.2021 10:03

Головне управління статистики в Івано-Франківській області повідомляє. За даними Державної служби статистики, інфляція на споживчому ринку у травні 2021р. порівняно з квітнем 2021р. в області становила 1,1%, з початку року – 5,7%, в Україні (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м.Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях) – 1,3%, та 6,1% відповідно. У травні 2021р. приріст споживчих цін на 0,6–2,3% зафіксовано в усіх регіонах України.
На споживчому ринку області у травні п.р. порівняно з квітнем п.р. ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%. Найбільше (на 14,3% та 8,4%) подорожчали фрукти і соняшникова олія. На 2,7–1,0%
підвищилися ціни на маргарин, м’ясо та м’ясопродукти, масло, рис, макаронні вироби, цукор, рибу та продукти з риби, молоко, безалкогольні напої. Водночас на 21,0% подешевшали яйця, на 5,1% – овочі.
Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 0,7%, що пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 0,9%. Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 4,1% відбулося в основному за рахунок підвищення цін на природний газ на 10,9%.
Ціни на транспорт у цілому підвищилися на 0,1% через подорожчання проїзду в залізничному пасажирському транспорті на 3,7%, палива та мастил – на 0,3%.
У сфері зв’язку ціни зросли на 2,7%, що пов’язано з підвищенням тарифів на послуги мобільного зв’язку на 4,5%, інтернету – на 3,8%.