Термінове сигналізаційне повідомлення: посівам зернових загрожує комплекс шкідливих організмів

Дата: 21.05.2021 09:23

Волога дощова погода у поєднанні із подальшим підвищенням температури повітря створить сприятливі умови для розвитку та поширення небезпечних хвороб озимих зернових культур, а також розповсюдження шкідників.
Так, наразі на озимих зернових культурах спостерігається прогресування септоріозу, борошнистої роси, а у посівах ячменю розвиваються різні види плямистостей. Одночасно, в посівах виявлені хлібні
п’явиці, шкідливі клопи та інші шкідники.
Якщо в цей період повноцінно не захистити прапорцевий та підпрапорцевий листки пшениці та ячменю від хвороб і комплексу шкідників, можна отримати суттєве зниження врожайності.
Для запобігання подальшому розвитку хвороб і при виявленні порогової чисельності шкідників необхідно провести комплексний обробіток посівів препаратами згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до
використання в Україні».
Захисні заходи проти хвороб по можливості можна об’єднувати з обробітками від шкідників.
При роботі з засобами захисту рослин слід дотримуватись загальноприйнятих  державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни.