Спеціалісти Держпродспоживслужби Івано-Франківщини підготували прогноз фітосанітарного стану та рекомендації щодо захисту сільгоспкультур у травні

Дата: 05.05.2021 13:48

У квітні перемінний температурний режим із заморозками не сприяв ранньому масовому виходу з місць зимівлі комах, 80 відсотків популяції яких вижило. Втім, у другій половині квітня за підвищення середньодобових температур зимуючі стадії переважної більшості фітофагів активізувались і відновили живлення.
У травні фітосанітарна ситуація в агроценозах визначатиметься комплексом агрокліматичних, природних і господарських факторів. За підвищення середньодобової температури повітря розпочнеться масове відродження і розселення шкідників, а за високої вологості повітря ймовірне збільшення ураження рослин хворобами.
Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби Івано-Франківщини підготувало детальний прогноз фітосанітарного стану та рекомендації щодо захисту основних сільськогосподарських рослин у господарствах області на травень 2021 року, який можна завантажити за посиланням https://vetif.gov.ua/images/audio/111aaa.doc