3 березня - Всесвітній день дикої природи

Дата: 03.03.2021 11:23

Фото без описуФото без опису

На планеті Земля налічується величезне різноманіття видів, які протягом мільярдів років взаємодіяли. Історично склалося, що люди залежали від постійних взаємозв’язків між усіма елементами біосфери для наших потреб: повітря, яким ми дихаємо, їжі, яку ми їмо, енергії, котру ми використовуємо та матеріали, котрі необхідні для нашого користування. Однак безконтрольне втручання людини у природу призвело до зникнення, або загрози зникнення багатьох видів диких рослин і тварин. Тому, починаючи з 1973 р., коли Вашингтоні була підписана одна з найбільших угод з охорони дикої природи, Конвенція про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITEС), 3 березня світова спільнота відзначає Всесвітній день дикої природи. Заходи, які відбуватимуться у багатьох країнах світу, мають на меті підвищити обізнаність населення з дикою флорою і фауною, розповісти про загрози з якими стикаються мешканці дикої природи та про необхідність вживання заходів для їхнього захисту. В ході заходів ООН, значну частину займатиме обговорення використання інформаційних та комунікаційних технологій для захисту дикої природи, зокрема відстеження браконьєрів, моніторинг популяції, підвищення обізнаності населення та захист від незаконної торгівлі представниками дикої флори і фауни. Але найбільшу увагу у 2021 р. буде приділено лісам та способам їх збереження, адже ліси відіграють центральну роль не тільки як важлива екосистема, але й як дім, який забезпечує засобами існування багато корінних народів, життєдіяльність яких зосереджена в лісистих місцевостях. Також велику увагу буде приділено захисту лісам від незаконної вирубки та профілактиці лісових пожеж, котрі щорічно знищують величезні площі лісових насаджень. Світова спільнота звертається до кожної країни і закликає до проведення заходів, щодо збереження дикої природи, закликає моніторити її стан, а також проводити розяснювальну роботу серед населення.

Природа – наш дім. Давайте, збережемо його разом!!

На сайті https://www.wildlifeday.org/ можна буде переглянути онлайн-трансляцію заходів, присвячених до Всесвітнього дня дикої природи.