До уваги споживачів: з 2 жовтня 2020 року книга відгуків і пропозицій остаточно скасована

Дата: 07.10.2020 16:07

Мінекономіки замінило паперову Книгу відгуків та пропозицій на сучасні цифрові інструменти захисту прав споживачів.  Так, минулого тижня офіційно набув чинності наказ Мінекономіки від 16.06.2020 р.  № 1130, який
скасовує обов’язковість ведення Книги відгуків та пропозицій (відміняє Інструкцію № 349, яка містила
форму і порядок застосування книги відгуків і пропозицій на підприємствах роздрібної торгівлі та в закладах ресторанного господарства).
Це стало черговим кроком в напрямку дерегуляції, цифровізації бізнес- процесів та зменшення застарілих норм.  Є більш ефективні та зручні інструменти контролю та захисту прав споживачів. Так, можна залишати свої відгуки через "гарячу лінію", електронне та класичне листування чи соціальні мережі.
Крім того, сьогодні споживачі можуть звернутися до Держпродспоживслужби та її територіальних органів за захистом порушених прав як в паперовому, так і електронному вигляді. В територіальних органах Держпродспоживслужби та в багатьох місцевих держадміністраціях створені та функціонують консультаційно-інформаційні служби, де споживачі можуть отримати інформацію та допомогу по захисту своїх прав. Така практика цілком відповідає європейським та світовим стандартам, сприятиме налагодженню ефективної комунікації між бізнесом та споживачем.