22 квітня - Міжнародний День Землі

Дата: 22.04.2021 14:25

22 квітня по всьому світі відзначається Міжнародний День Землі. Його мета – привернути увагу до проблем екології, здорового способу життя та збереження миру на нашій планеті. Цей день неофіційно відзначали 21 березня в день весняного рівнодення з  1970 року, а вже у 2009 році Генеральна Асамблея ООН включила його у перелік всесвітніх знаменних дат.

З нагоди відзначення Дня Землі лунає Дзвін Миру – символ спокою, мирного життя та дружби, вічного братерства, котрий також закликає до збереження миру, культури і людського життя на Землі. Міжнародним символом Дня Землі є грецька буква Тета на білому тлі. Слоган Дня Землі у 2021 р. – «Відродити нашу Землю», а основні проблеми на які звернена увага –  відновлення біорізноманіття, кліматичні зміни та боротьба з пандемією коронавірусу.

В рамках відзначення Дня Землі  по всьому світу проводять заходи з благоустрою міст і селищ. Україна прагне стати повноцінним учасником передових світових процесів і реформування економіки з урахуванням екологічних перспектив.  Для забезпечення істотного поліпшення стану довкілля, відродження традицій українського народу щодо шанобливого ставлення до навколишнього природного середовища в країні щороку у квітні–травні протягом місяця проводять заходи з озеленення та благоустрою територій.